Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog finansowy

Finanslandia.pl - to finansowy serwis informacyjny. Znajdziesz tutaj nowości z branży finansowej. Katalog firm finansowych oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Opublikujemy Twój Artykuł

Posiadasz dobry, unikalny artykuł o tematyce finansowej? Chcesz go opublikować jednak nie wiesz gdzie? Skontaktuj się z administratorem Finanslandia.pl pod adresem email: admin@link9.pl , a on opublikuje Twój artykuł w dziale "Artykuły finansowe". Administrator Finanslandia.pl dopuszcza możliwość dodawania linków w treści artykułów.

Artykuły finansowe

  • 24-06-2017

Elektroniczny obieg faktur w firmie

Jednym z najczęściej zauważanych obszarów, w którym jest ona coraz częściej zauważana jest elektroniczny system obiegu faktur. Skąd wzięła się jego popularność? Czy Twoja firma również powinna z niego skorzystać? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz poniżej.

Elektroniczny obieg faktur funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Sam termin faktura elektroniczna został przyjęty 1 stycznia 2014 roku. Obecnie archiwa online to wybór większości przedsiębiorców.
Nic dziwnego skoro jest to znakomite narzędzie służące do archiwizacji. Pozwala w bardzo szybki, niezwykle prosty i efektywny sposób odszukiwać oraz zarządzać dokumentacją. Bez konieczności magazynowania jej w wersji tradycyjnej, co gwarantuje oszczędność czasu i budżetu.

Odpowiednia organizacja obiegu faktur może doskonale sprawdzić się również w przypadku bardzo dużych firm. A także takich, których oddziały są rozsiane w odległych zakątkach kraju czy świata.

Czy wiesz, że przedsiębiorca jest zobligowany do przechowywania każdej faktury aż do momentu upływu terminu zobowiązania podatkowego, które z niej wynika? W praktyce jest to aż 5 lat, liczone od końca roku kalendarzowego, w którym dokument ten został wydany. Czyli faktura wystawiona w styczniu 2016, powinna znajdować się w firmie do 1 stycznia 2022 roku. Co istotne, dotyczy to wszystkich dokumentów wystawionych oraz otrzymanych. Czy w tym przypadku może być zatem coś bardziej odpowiedniego niż elektroniczne magazynowanie? Raczej nie.

Zaawansowany mechanizm wyszukiwania sprawia zaś, że wszelkie audyty (zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne) mogą być przeprowadzane bez zbędnych nerwów.

Elektroniczny system obiegu faktur

  1. Wiarygodność i spójność dokumentów
  2. Przejrzystość i czytelność od momentu odebrania (lub wystawienia) aż do upływu terminu przedawnienia, czyli w skrajnych przypadkach 6 lat.
  3. Pełna kontrola nad archiwizowanymi materiałami, także w przypadku weryfikacji zewnętrznych.
  4. Wygoda i ułatwienie pracy działu finansowego.
  5. Oszczędność czasu i pieniędzy.
  6. Pewność działania zgodnego z przepisami prawa.
  7. Działanie proekologiczne wynikające z redukcji papieru potrzebnego do wydruku dokumentów.
           
Przekaż 1% Mikołajowi

Nowości

Rachunkomania księgowa

Biuro księgowe Rachunkomania gwarantuje pomoc...

Zlotagotowka.pl

Zlotagotowka.pl to pierwszy w Polsce skup metali...

Aconto

Aconto jest spółką działającą na rynku doradztwa...

Ranking Pożyczki Chwilówki

Pieniądze poza bankiem pożyczaj tylko w sprawdzonych...

Integral S.C - biuro księgowe

Integral S.C Biuro rachunkowe świadczy kompleksowe...

LemmonHouse Sp. z o.o.

LemmonHouse to firma zajmująca się zarządzaniem...

Pożyczki Społecznościowe - lorak.pl

Pożyczki społecznościowe i kredyty dla firm |...

Biuro55 Usługi Księgowe i Rachunkowe

Biuro55 można scharakteryzować za pomocy dwóch...

AVIOR Polska Michał Surmiak

Jesteśmy firmą doradczą. Oferujemy naszym klientom...

Wypadek w Niemczech

Kancelaria Aberlinus zatrudnia fachowców. Nasi...
     
     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży finansowej. Katalog firm związanych z branżą finansową, komornicy, banki, gospodarka, handel, kredyty, itp.


Katalog Polskiego Biznesu