Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog finansowy

Finanslandia.pl - to finansowy serwis informacyjny. Znajdziesz tutaj nowości z branży finansowej. Katalog firm finansowych oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Opublikujemy Twój Artykuł

Posiadasz dobry, unikalny artykuł o tematyce finansowej? Chcesz go opublikować jednak nie wiesz gdzie? Skontaktuj się z administratorem Finanslandia.pl pod adresem email: admin@link9.pl , a on opublikuje Twój artykuł w dziale "Artykuły finansowe". Administrator Finanslandia.pl dopuszcza możliwość dodawania linków w treści artykułów.

Artykuły finansowe

  • 06-02-2015

Faktoring w Polsce. Jego istota oraz rodzaje

Faktoring to jeden ze sposobów zapewnienia przedsiębiorstwu stałego finansowania. Jest to nabycie na podstawie cesji praw do pieniężnej wierzytelności handlowej przed nadejściem terminu tej płatności. Faktoring można podzielić na niepełny, pełny oraz odwrotny.

Pojęcie faktoringu nie jest jeszcze de facto zdefiniowane w polskim systemie prawnym, a jego praktyka opiera się przede wszystkim na szeroko pojętej zasadzie swobody umów. Tak więc, faktoring w Polsce jest obecnie uznawany za niezbędne narzędzie finansowe, które jest skierowane głównie do firm, które sprzedają swoje towary lub usługi z odroczonym terminem płatności.

Faktoring niepełny

Według słownika pojęć - faktoring niepełny, niewłaściwy (recourse factoring) występuje wówczas, gdy faktor kupuje wierzytelności faktoranta z możliwością regresu w stosunku do niego w razie niewypłacalności dłużnika. W takiej sytuacji faktorant jest zobowiązany do dokonania zapłaty faktorowi. Taka forma faktoringu powinna być stosowana przede wszystkim w razie finansowania kredytów kupieckich udzielanych przez dostawcę dla godnych zaufania odbiorców, kiedy to wydłużone terminy płatności wynikają ze specyfiki prowadzonej działalności.

Faktoring pełny

Faktoring pełny, właściwy (non-recourse factoring) występuje wówczas, gdy faktor w całości przejmuje na siebie od sprzedającego ryzyko niewypłacalności dłużnika. Ta forma faktoringu jest korzystna dla zbywającego wierzytelności, ponieważ po dokonaniu transakcji sprzedaży na rzecz dłużnika faktorant od razu dysponuje środkami finansowymi i wyzbywa się odpowiedzialności za ewentualną niewypłacalność dłużnika. Faktoring pełny przenosi odpowiedzialność za niewypłacalność dłużnika na faktora.

Faktoring mieszany

Faktoring mieszany (mixed factoring), czyli połączenie faktoringu pełnego i niepełnego, występuje wówczas, gdy faktor kupuje wierzytelności faktoranta i oboje dzielą się ryzykiem zaznaczając w umowie, w jakich przypadkach oraz w jakim stopniu ponoszą ryzyko niewypłacalności dłużnika.

Więcej informacji na temat faktoringu można uzyskać pod adresem: http://www.kuke-finance.pl/
           
Przekaż 1% Mikołajowi

Nowości

Rachunkomania księgowa

Biuro księgowe Rachunkomania gwarantuje pomoc...

Zlotagotowka.pl

Zlotagotowka.pl to pierwszy w Polsce skup metali...

Aconto

Aconto jest spółką działającą na rynku doradztwa...

Ranking Pożyczki Chwilówki

Pieniądze poza bankiem pożyczaj tylko w sprawdzonych...

Integral S.C - biuro księgowe

Integral S.C Biuro rachunkowe świadczy kompleksowe...

LemmonHouse Sp. z o.o.

LemmonHouse to firma zajmująca się zarządzaniem...

Pożyczki Społecznościowe - lorak.pl

Pożyczki społecznościowe i kredyty dla firm |...

Biuro55 Usługi Księgowe i Rachunkowe

Biuro55 można scharakteryzować za pomocy dwóch...

AVIOR Polska Michał Surmiak

Jesteśmy firmą doradczą. Oferujemy naszym klientom...

Wypadek w Niemczech

Kancelaria Aberlinus zatrudnia fachowców. Nasi...
     

Ranking firm

Get-money.pl - Centrum Kredytów

śr. ocena: 4.97 oceniany: 61 razy

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 5 oceniany: 52 razy

Biuro Racunkowe Kaweccy

śr. ocena: 5 oceniany: 32 razy

Porady Prawne Kraków/Radca Prawny Kraków

śr. ocena: 5 oceniany: 25 razy

PatBank - bank banków

śr. ocena: 4.71 oceniany: 14 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży finansowej. Katalog firm związanych z branżą finansową, komornicy, banki, gospodarka, handel, kredyty, itp.


Katalog Polskiego Biznesu