Biznes

katalog firm
 
Biznes Katalog - Home Mapa strony Kontakt
Biznes

Katalog finansowy

Finanslandia.pl - to finansowy serwis informacyjny. Znajdziesz tutaj nowości z branży finansowej. Katalog firm finansowych oparty jest na profesjonalnym, rozbudowanym i wydajnym skrypcie. Wpisy umieszczane w katalogu są moderowane, to daje pewność że znajdują się w nim tylko wartościowe strony. Zachęcamy do umieszczania długich unikalnych opisów stron. Wpisy są darmowe, a to daje wspaniałą okazję do promocji Państwa firmy w Internecie.

     
                                   

Opublikujemy Twój Artykuł

Posiadasz dobry, unikalny artykuł o tematyce finansowej? Chcesz go opublikować jednak nie wiesz gdzie? Skontaktuj się z administratorem Finanslandia.pl pod adresem email: admin@link9.pl , a on opublikuje Twój artykuł w dziale "Artykuły finansowe". Administrator Finanslandia.pl dopuszcza możliwość dodawania linków w treści artykułów.

Artykuły finansowe

  • 28-02-2015

Nowe ulgi podatkowe na zakup kasy rejestrującej

Wraz z początkiem 2015 roku zaczął obowiązywać w Polsce nowy zakres zwolnień z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących. Wszyscy podatnicy zobowiązani do posiadania kasy mają czas na jej instalację jedynie do 1 marca 2015 r.

Nowe przepisy mają charakter jeszcze bardziej restrykcyjny niż dotychczas, głównie pod kątem warunków korzystania ze zwolnień z obowiązku ewidencyjnego. Rozporządzenie przewiduje, że w najbliższym czasie w kasy rejestrujące powinni się zaopatrzyć m.in.: właściciele warsztatów samochodowych, punktów wymiany opon i kół, stacji badań i przeglądów technicznych pojazdów, prawnicy, doradcy podatkowi, lekarze, dentyści, zakłady gastronomiczne, firmy cateringowe, fryzjerzy, a także przedsiębiorcy oferujący usługi kosmetyczne lub kosmetologiczne.

Według rozporządzenia, obowiązek prowadzenia ewidencji za pomocą kasy rejestrującej mają zdecydowanie wszyscy podatnicy, którzy prowadzą sprzedaż na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Przepisy, w pewnym stopniu, dają również możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencyjnego na czas określony (np. osoby fizyczne, których sprzedaż nie przekracza rocznie 20 000 zł).

Warto również pamiętać o tym, że istnieje możliwość uzyskania zwrotu części poniesionych na zakup kasy rejestrującej kosztów w postaci ulgi VAT-owskiej. Zwolnienie takie wynosi 90% ceny zakupu urządzenia netto, czyli nie więcej niż 700 zł (art. 111, ust. 4 ustawy o VAT). Aby skorzystać z ulgi należy spełnić określone warunki formalne:

  • powiadomienie naczelnika urzędu skarbowego o rozpoczęciu ewidencji,
  • dokonanie fiskalizacji kasy i powiadomienie o tym organ podatkowy w ciągu 7 dni od dnia jej dokonania za pomocą formularza – „Zgłoszenie przez podatnika danych dotyczących kasy”.
To, że podatnik skorzystał z ulgi na zakup kasy rejestrującej nie wpływa na możliwość zaliczenia tego wydatku do kosztów uzyskania przychodu. Ten wydatek może być zakwalifikowany, jako koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym bezpośrednio lub w formie odpisów amortyzacyjnych.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod adresem: https://www.ppg24.pl/prawo-i-podatki/
           
Przekaż 1% Mikołajowi

Nowości

Rachunkomania księgowa

Biuro księgowe Rachunkomania gwarantuje pomoc...

Zlotagotowka.pl

Zlotagotowka.pl to pierwszy w Polsce skup metali...

Aconto

Aconto jest spółką działającą na rynku doradztwa...

Ranking Pożyczki Chwilówki

Pieniądze poza bankiem pożyczaj tylko w sprawdzonych...

Integral S.C - biuro księgowe

Integral S.C Biuro rachunkowe świadczy kompleksowe...

LemmonHouse Sp. z o.o.

LemmonHouse to firma zajmująca się zarządzaniem...

Pożyczki Społecznościowe - lorak.pl

Pożyczki społecznościowe i kredyty dla firm |...

Biuro55 Usługi Księgowe i Rachunkowe

Biuro55 można scharakteryzować za pomocy dwóch...

AVIOR Polska Michał Surmiak

Jesteśmy firmą doradczą. Oferujemy naszym klientom...

Wypadek w Niemczech

Kancelaria Aberlinus zatrudnia fachowców. Nasi...
     

Ranking firm

Get-money.pl - Centrum Kredytów

śr. ocena: 4.97 oceniany: 61 razy

Kancelaria Prawno-Patentowa NOVELPAT

śr. ocena: 5 oceniany: 52 razy

Biuro Racunkowe Kaweccy

śr. ocena: 5 oceniany: 32 razy

Porady Prawne Kraków/Radca Prawny Kraków

śr. ocena: 5 oceniany: 25 razy

PatBank - bank banków

śr. ocena: 4.71 oceniany: 14 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży finansowej. Katalog firm związanych z branżą finansową, komornicy, banki, gospodarka, handel, kredyty, itp.


Katalog Polskiego Biznesu