Najlepszym i najszybszym sposobem na załatanie domowej dziury budżetowej jest pożyczka pieniężna przez internet. Jednak nie tylko osoby fizyczne decydują się na skorzystanie z takich usług. Coraz częściej o pożyczki online ubiegają się polscy właściciele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).
Problemy polskich przedsiębiorców
Coraz większa liczba przedsiębiorczych Polaków zakłada własne firmy w różnorodnych dziedzinach gospodarki. Mimo to nasz kraj zajmuje dopiero 6-te miejsce w Europie pod względem liczby funkcjonujących przedsiębiorstw. Problemem dla małych i średnich firm w Polsce jest bardzo często brak płynności finansowej lub czasowy przestój w ich działalności. Dziewięć na dziesięć start-upów w Polsce kończy swoja działalność po roku ze względu na brak dostępu do finansowania. Dlatego też aż 41 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy wzięli udział w badaniu pozyczkaportal.pl i aasadlabiznesu.pl uważa, że usługi sektora pozabankowego to bardzo dobre rozwiązanie dla ich biznesu. Jako główne zalety szybkich pożyczek uważają oni błyskawiczną realizację, bezpieczeństwo transakcji oraz przyjazne warunki współpracy z firmami pozabankowymi.
Koło ratunkowe
Szybka pożyczka przez internet stała się, mówiąc kolokwialnie, chlebem powszednim dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Według badań, najczęściej korzystającymi z usług firm pożyczkowych w Polsce są przedsiębiorcy z branży budowlanej, transportowej, logistycznej oraz handlowej. Ich rodzaj usług jest najczęściej narażony na brak płynności finansowej oraz przejściowe przestoje w działalności. Aby w tak nieprzychylnym finansowo okresie utrzymać biznes na powierzchni, przedsiębiorcy decydują się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki w sektorze pozabankowym. Według dostępnych danych, 99 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce generuje 66 proc. krajowego PKB, dlatego też produkty finansowe, jak pożyczka krótkoterminowa, optymalizują funkcjonowanie polskich firm i jednocześnie pozytywnie wpływają na rozwój rodzimej gospodarki.
Kilka liczb i faktów
Firmy z sektora MŚP stanowią 99 proc. wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce. Według badania, aż 52 proc. polskich przedsiębiorców uważa, że możliwość skorzystania z szybkiej pożyczki gotówkowej pozytywnie wpłynęła na działalność ich firm w czasie przestoju. Blisko 34 proc. przedsiębiorców w naszym kraju jest zainteresowanych szybką pożyczką internetową, a 63 proc. przedsiębiorców byłaby zainteresowana krótkoterminowym kredytem gotówkowym już od pierwszego dnia swej działalności. Dla porównania w bankach komercyjnych z takiej możliwości można skorzystać dopiero po 6 miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej.